Wizyta w TV i Multicentrum

W dniu 11 marca 2011 r. uczniowie klas I-III  w ramach realizacji projektu uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.
Dzieci były pod opieką p. Ewy Matyszczak i p. Lucyny Orzechowskiej.
Wycieczkę rozpoczęły od wizyty w Telewizji Wrocław. Uczniowie mieli okazję zobaczyć pomieszczenia, do których nie ma dostępu przeciętny telewidz.
Zapoznali się ze sposobem realizacji prognozy pogody, programów publicystycznych i wiadomości lokalnych.
Obejrzeli pomieszczenia, w których nagrywane są i montowane programy telewizyjne.
Największe wrażenie zrobiło na nich ogromne i nowoczesne studio S1, w którym nagrywa się programy z udziałem widowni.

Następnie dzieci udały się do położonego w pobliżu telewizji Interaktywnego Centrum Edukacji.  W tym nowoczesnym Multicentrum miały możliwość poznania największych osiągnięć techniki.  Podczas zajęć praktycznych budowały z klocków konstrukcyjnych własne modele z wykorzystaniem koła.

Na zakończenie zajęć poszczególne grupy konstruowały wg instrukcji modele karuzeli.
Największą atrakcją i sprawdzianem swojej pracy było uruchomienie karuzeli za pomocą baterii słonecznej.