Reportaż z Nadania Imienia Szkoły

21 września społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi i fundatorami sztandaru uczestniczyła w Uroczystości Nadania Imienia Szkoły,  pełnej wzruszeń i uśmiechów.

Obchody tego wspaniałego dnia rozpoczęły się mszą świętą w Kościele w Smolnej, podczas której nastąpiło poświęcenie sztandaru szkoły.

Następnie wszyscy udali się do SP w Smolnej, gdzie wójt Marcin Kasina wspólnie z dyrektorem szkoły Dariuszem Rzepką odsłonili pamiątkową tablicę z  imieniem  Kawalerów Orderu Uśmiechu. Po tym wydarzeniu, w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste wbijanie gwoździ w  nowy sztandar szkoły, który został przekazany uczniom.

Podczas ceremoni przedstwiona została historia szkoły oraz zaprezentowany występ dzieci z Koła Teatralnego nawiązujący do nadanego imienia szkoły.

Po uroczystości wszyscy  mogli  zwiedzać szkołę, wpisać się do pamiątkowej księgi, obejrzeć wystawę poświęconą Kawalerom Orderu Uśmiechu i posilić się.