Wycieczka klas I-III do Pławnej

7 czerwca 2018r.uczniowie z kl. I-III pod opieką wychowawczyń  byli na wycieczce w Pławnej. Towarzyszyła im grupa Rodziców.

W Zamku Legend Śląskich, którego jedynym władcą jest karkonoski Duch Gór, dzieci słuchały opowiadań z tego regionu.Za dotykiem dłoni aktora,w uśpione lalki zgromadzone w zamku zostało tchnięte życie, w ten sposób  dzieci mogły cofnąć się w czasie i doświadczyć opowieści z pogranicza prawdy i baśni. Każda animowana postać miała do powiedzenia i przekazania swoją historię, która przed wiekami kształtowała Sudety i Karkonosze.

Po wizycie w zamku w trzech pracowniach nasi uczniowie odkrywali tajniki kowalstwa, litografii i ceramiki. Dzięki temu jeszcze lepiej mogli poczuć klimat czasów, o których opowiadały kukły.

Potem odwiedzili40-metrową Arkę Noego wyrzeźbioną. przez p.DariuszaMilińskiego,artystę z Pławnej. Zobaczyli tam dzieła sztuki sakralnej,relikwie pochodzące z różnych zakątków świata.

W grodzie rycerskim strzelali z łuku, mogli wejść do drewnianego konia trojańskiego.

Zadowoleni, pełni pozytywnych wrażeń powrócili do domu.

Maria Woźna