Pielgrzymka do Wambierzyc

W dniu 24 maja 2018 roku  klasa trzecia uczestniczyła w parafialnej pielgrzymce dzieci komunijnych oraz rodziców do Wambierzyc.W wyjeździe brali udział także trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej w Ligocie Małej. Drogę do Wambierzyc mali parafianie umilali sobie śpiewaniem piosenek, obserwowaniem przyrody i rozmowami. W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin dzieci aktywnie  uczestniczyły  w Mszy Świętej poprzez czytania, śpiew psalmu oraz modlitwę wiernych. Dziękowały za otrzymany sakrament i prosiły o błogosławieństwo dla swoich rodzin. Po Mszy Świętej pod kierunkiem przewodnika zostaliśmy zapoznani z historią Sanktuarium Wambierzyckiego, które w tym roku obchodzi swój jubileusz 800 – lecie. Następnie zwiedziliśmy Muzeum Ruchomej Szopki. Później był czas wolny wykorzystany na zakupienie pamiątek i obiad. Zadowoleni szczęśliwie wróciliśmy do domu.

Dorota Ignasiak