Witaj majowa jutrzenko-APEL

Dnia 27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Smolnej odbył się uroczysty apel z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Aurelii Fabjan i Barbary Czech przygotowali poetycko – muzyczny program. Uroczystość tę zainicjowało odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Informacje historyczne uświetnione zostały deklamowanymi wierszami i wykonanymi pieśniami, które wprowadziły zebranych w podniosły i wzruszający nastrój. Swoim udziałem w Narodowym Święcie Konstytucji mieliśmy okazję zamanifestować uznanie dla twórców pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej, spisanej ustawy zasadniczej, która była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych Rzeczypospolitej.