Gminny projekt profilaktyczny "Nie bój się, ale bądź rozważny"

Projekt związany z obchodami Światowego  Dnia Walki z AIDS, pod patronatem  Wójta Gminy Oleśnica- Marcin Kasiny.

W wdrożenie projektu zaangażowana została  Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Oleśnicy i Urzęd Gminy Oleśnica.

W realizacji zadań projektowych, trwających  dwa miesiące, aktywnie włączyły się wszystkie gminne szkoły podstawowe.

Nadrzędnym celem przyświecającym projektowi było zgłębienie problematyki związanej z wirusem HIV i zespołem AIDS. Realizacji tego celu sprzyjało wykonanie przez uczniów klas VI i VII zadań projektowych, na które składały się:

• Profilaktyczny spektakl teatralny
  • Turniej wiedzy o HIV i AIDS
  • Prezentacja multimedialna
  • List do osoby z zespołem AIDS

Uczniowie naszej szkoły realizowały zadania wyznaczone w projekcie.Przebieg projektu można śledzić na szkolnej stronie internetowej, w zakładce AKTUALNOŚCI.