Lubella inspiruje i edukuje

Szkoła Podstawowa w Smolnej w roku 2017/2018 uczesticzny w  programie edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje”. Projekt skierowany jest do wszystkich uczniów i nauczycieli, szerząc świadomość roli produktów zbożowych w diecie. Jego misją jest uświadomienie młodzieży, jak ważną rolę w codziennej diecie odgrywają produkty zbożowe.

Celem programu jest pokazanie społeczności szkolnej, jak powinien wyglądać prawidłowo skomponowany posiłek oraz jak właściwe odżywianie wpływa na  zdrowie i sprawność fizyczną, zarówno obecnie jak i w przyszłości. We współpracy z dyplomowanym dietetykiem powstały materiały edukujące o tym, jak powinna wyglądać prawidłowo zbilansowana dieta i jak istotne miejsce w naszym codziennym jadłospisie zajmują produkty zbożowe.

Koordynatorami projektu są: Barbara Witkowska oraz Beata Narwoysz.